2019 m. sausio 8 d., antradienis

Simbolinis geriausių 2018 metų futbolininkų vienuoliktukas


Pasibaigus 2018 metams, tradiciškai skelbiu savo metų geriausių futbolininkų vienuoliktuką.



Vartininkas Thibaut Courtois Belgija/Londono „Chelsea“/Madrido „Real“
„Aristokratams“ praėjęs sezonas buvo prastokas, bet T. Courtois dėl to kaltinti tikrai neapsiverstų liežuvis. Pasaulio čempionate jis buvo stulbinantis, o sezoną Madride pradėjo ant suolo pasodindamas Keylorą Navasą.

Gynėjai

Kairysis kraštas Marcelo Brazilija/Madrido „Real“
Vėl buvo vienas iš pagrindinių herojų pergalingoje Čempionų lygos kampanijoje. Jo svarbą parodė tai, kaip Brazilijai trūko aktyvumo kairiajame krašte, kai Marcelo nebegalėjo žaisti dėl traumos.

Jose Gimenezas Urugvajus/Madrido „Atletico“
UEFA Europos lygoje iššūkiai yra gerokai mažesni negu Čempionų lygoje, bet vien dėl to J. Gimenezo nuvertinti nereiktų. Pasaulio čempionate įrodė, kad gali ne tik būti įspūdingas gynyboje, bet ir mušti lemiamus įvarčius. Tvyrant gandams apie Diego Godino ateitį, „atletų“ vadovybė gali būti rami – J. Gimenezas atrodo pasiruošęs tapti nauju linijos bosu.

Matsas Hummelsas Vokietija/Miuncheno „Bayern“
Buvo nuostabus praėjusio sezono Čempionų lygoje ir Bundeslygoje. Nors „Bayern“ vertėsi be Manuelio Neuerio, didžiąją sezono dalį ir be Jeromo Boatengo, bet jos gynyba išliko puiki pirmiausiai dėl stabilaus M. Hummelso žaidimo. Pasaulio čempionate iš vokiečių geriau už M. Hummelsą žaidė tik Toni Kroosas. Naujas sezonas Bundeslygoje taip pat puikus, o klubui jis būtų puikesnis, jeigu M. Hummelsas rečiau laiką leistų ant suolo, kaip šį sezoną neretai nutinka. Per aštuonerias rungtynes, kurias jis pradėjo starto sudėtyje, „bavarai“ praleido vos keturis įvarčius.

Dešinysis kraštas Kieranas Trippieras Anglija/„Tottenham Hotspur“
Visų pirma jį įtraukiau dėl to, kad buvo turbūt pats ryškiausias Pasaulio čempionato gynėjas apskritai. Puikus jam buvo ir 2017-18 metų sezonas „Premier“ lygoje. Nors šio sezono pradžia jam yra sunki, nereiktų pamiršti to, kad dar vos prieš ketverius metus K. Trippieras net nežaidė aukščiausioje Anglijos futbolo lygoje. Jeigu būtų nominacija „Metų proveržis“, ją skirčiau būtent K. Trippierui.

Centro saugai

Casemiro Madrido „Real“/Brazilija
Klubiniame futbole neišvengė ir duobelių, tačiau lemiamoje Čempionų lygos sezono stadijoje buvo puikus. Pasaulio čempionate buvo svarbiausias nuostabų futbolą žaidusios Brazilijos ginklas, be kurio ketvirtfinalyje ji subyrėjo, nes futbolo fejerverkus kuriančiai torsidai reikėjo žmogaus, kuris sutvarkytų reikalus užnugaryje.

Kevinas de Bruyne „Manchester City“/Belgija
Pasaulio futbolo čempionate turbūt būtų gavęs Auksinį kamuolį, jeigu ne du faktoriai – neįtikėtinai prasta komandos progų realizacija ir pusfinalio rungtynės su Prancūzija, kuriose jis tiesiog pranyko. Klubiniame futbole buvo svarbiausias dominavusios Anglijos futbole jėgos – „Manchester City“ ginklas. Ne veltui šio sezono pradžia, kai belgas dėl traumų praleido nemažai rungtynių, „miestiečiams“ klostosi sunkiai.

Atakuojantys saugai

Kairysis kraštas Sadio Mane „Liverpool“/Senegalas
Nedaug trūko, kad gana blankią savo šalies rinktinę būtų išvedęs į pasaulio čempionato aštuntfinalį. O „Premier“ lygoje bei Čempionų lygoje sužaidė bene brandžiausią savo sezoną.

Centro saugas Edenas Hazardas Londono „Chelsea“/Belgija
Gal 2017/18 metų sezonas ir nebus tai, ką belgas norės ilgai prisiminti – „aristokratai“ net nepateko į Čempionų lygą. Nors būta visokių kalbų, E. Hazardas nepaliko Londono ir bent jau kol kas žaidžia puikų sezoną – Maurizio Sarri jam padėjo sužibėti dar nematytomis spalvomis. Pasaulio čempionate buvo fantastiškas – stabilesnio žaidėjo Belgija neturėjo. Viską susumavus, šiemet jis turbūt buvo geresnis net negu Luka Modričius, trūko tik titulų.

Dešinysis kraštas Kylianas Mbappe „Paris Saint Germain“/Prancūzija
Kartais pamirštame, kad jam dar tik 20 metų. Jis dar nepasiekė tokio stabilumo, kaip daugelis kitų aukščiausio lygio futbolininkai. Tačiau magiškų momentų buvo labai daug. Ypač pasaulio čempionate, kur jis pakartojo net keletą Pele pasiekimų.

Puolėjas Leo Messi „Barcelona“/Argentina
Vėl rezultatyvesnio puolėjo pasaulyje nebuvo. Trūko tik komandinės sėkmės. Kita vertus, kur būtų Argentina ar „Barcelona“ be L. Messi ganėtinai aišku.

Treneris Zlatko Daličius Kroatija
Gana sąmoningai į vienuolikę neįtraukiau nė vieno kroato. Stengiausi vertinti žaidėjus individualiame kontekste, o Kroatija buvo tokia galinga būtent dėl savo gerai sustyguoto komandinio mechanizmo. Treneris išspaudė iš saviškių maksimumą ir įrodė, kad net neturint aukščiausio lygio patirties, galima futbolo šachmatų partijose triuškinti tokius tituluotus trenerius kaip Jorge Sampaoli.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą