2019 m. kovo 7 d., ketvirtadienis

2018-19 m. sezono UEFA Europos lygos aštuntfinalių prognozės


Jau šiandien prasideda UEFA Europos lygos aštuntfinalių etapas. Ko jame laukti?


 Frankfurto „Eintracht“ – Milano „Inter“

„Gyvačių“ stovykloje dramų dabar daugiau negu kai kuriuose „La Scala“ pastatymuose. Mauro Icardi, komandos simbolis maištauja prieš klubo vadovybę ir sunku įsivaizduoti scenarijų, pagal kurį argentinietis neišvyktų. Su juo ir be jo „Inter“ yra visiškai skirtingos komandos. Per paskutines 10 rungtynių italai iškovojo vos keturias pergales ir „Serie A“ į priekį praleido „Milan“. Frankfurte nuotaikos geresnės – „ereliai“ nepralaimi jau devynių rungtynių iš eilės ir rimtai kaunasi dėl kelialapio į kito sezono Čempionų lygą. Visgi, „Inter“ turi gerokai daugiau tokio lygio rungtynių patirties todėl turėtų žengti toliau. 

Zagrebo „Dinamo“ – Lisabonos „Benfica“

Kroatams jau būti šiame etape yra laimėjimas. Jie beveik nuolat patenka į klubinių turnyrų grupių etapus, tačiau šiemet pirmą kartą klubo istorijoje įveikė grupių etapą. Koncentruotis į Europą padeda tai, kad reikalai vietos fronte klostosi puikiai – užtikrintai pirmaujama nacionaliniame čempionate. Po žiemos pertraukos „Dinamo“ laimėjo penkerias rungtynes iš septynerių. Portugalų ambicijos kitokios – per pastarąjį dešimtmetį jie yra žaidę ir UEFA Europos lygos finale. Visuose turnyruose šiuo metu jie nepralaimi jau devynerių rungtynių iš eilės, pirmauja ir Portugalijos čempionate. Tad vargu ar „Dinamo“ gali juos sustabdyti.

„Sevilla“ – Prahos „Slavia“

Tokios formos kaip dabar, „Sevilla“ gal net LFF Taurės finale nebūtų favoritė. Per paskutines 15 rungtynių iškovotos tik penkios pergalės, patirti 8 pralaimėjimai. Iki Čempionų lygos zonos andalūzams šiuo metu trūksta penkių taškų. Prahoje nuotaikos kitokios. Komanda pirmauja Čekijos lygoje. Iš paskutinių 15 rungtynių laimėjo 11. Atsakomąsias rungtynes žais savo stadione. Nors sudėties prasme ispanai gerokai lenkia čekus, bet staigmenos čia tikrai galima laukti. Favorito tiesiog nėra. 

Londono „Arsenal“ – „Rennes“

„Artileristai“ žengs toliau. Jų sudėtis aukštesnio lygio ir labiau patyrusi. Taip, tvarkaraštis yra labai sudėtingas. Vieta TOP 4 Anglijoje negarantuota. Tačiau išlipta iš nemažos žaidybinės duobės – 4 nepralaimėtos rungtynės iš eilės teikia daug optimizmo. „Rennes“ iš paskutinių aštuonerių rungtynių laimėjo penkerias. Tačiau „Ligue1“ jie šiemet tėra pilki vidutiniokai. Tad Edvino Gertmono komandos žygis tikrai baigsis. 

Sankt Peterburgo „Zenit“ – „Villareal“

Kaip laimėti savo šalies čempionatą? Kaip neiškristi į žemesnę lygą? Tokius skirtingus klausimus šį sezoną sprendžia šie klubai. „Zenit“ kol kas yra Rusijos čempionato lyderis. Nors draugiškose rungtynėse prieš žiemos pertrauką klubo rezultatai nebuvo geri, bet oficialiose rungtynėse kol kas „Zenit“ atrodo neblogai. „Submarinai“ šiuo metu yra 18-oje Ispanijos čempionato vietoje. Iš paskutinių 15 rungtynių laimėtos vos dvejos, o šioje atkarpoje užfiksuota ir 10 nelaimėtų rungtynių serija. Naivu tikėtis, kad visą energiją į kovą namų fronte sutelkę „geltonieji“ eliminuos „Zenit“.

Londono „Chelsea“ – Kijevo „Dinamo“

Sensacijų futbole visada būna. Manau, kad tokia tikimybė yra didelė būtent šioje poroje. „Aristokratų“ žaidimas šį sezoną yra kaip amerikietiškieji kalneliai. Daug gėdingų rezultatų, bet buvo ir gerų atkarpų. Visgi, nuotaikas komandoje gerai atspindi skandalingoji istorija, kai Kepa atsisakė būti pakeistas, o komandos draugai ramiai stebėjo trenerio pykčio proveržį. Per paskutines 15 rungtynių anglai patyrė šešis pralaimėjimus. Be abejo, motyvacijos Europos kovoms tikrai netruks, nes pergalė turnyre užtikrintų vietą Čempionų lygoje, tačiau kol kas realu ten patekti ir per „Premier“ lygą. Kijevo futbolininkai savo šalies čempionate yra antri ir nors iki sezono pabaigos dar labai daug laiko, vargu ar iš šios vietos pakils ar nukris. Tad į Ukrainos lygą galima telkti ir mažesnį dėmesį, tuo labiau, kad varžovai ten šiomis savaitėmis nėra itin grėsmingi. Po žiemos pertraukos „Dinamo“ (foto - treneris Alyaksandr Khatskevich) žengia be pralaimėjimų. Rungtynėse su „Chelsea“ jie turės ir namų pranašumą, tad staigmena atrodo visai realus scenarijus. 



„Napoli“ – „Salzburg“

Net neabejoju, kad italai labai norėjo išvengti akistatos su „Salzburg“. Austrai dažnai toli nužygiuoja UEFA Europos lygoje. Tą jie pajėgūs padaryti ir šį kartą. Klubas visiškai kontroliuoja padėtį Austrijos lygoje, kurioje užtikrintai pirmauja. Iš paskutinių 15 rungtynių laimėjo 11. Sudėtis nėra žvaigždėta, bet gana patyrusi tokio lygio kovose. „Napoli“ praktiškai gali būti ramūs, jog sezono Italijoje užbaigs antri. Iš paskutinių 10 rungtynių laimėtos vos penkerios, tačiau nebūtinai „Salzburg“ tai išnaudos. Carlo Ancelotti komandos paprastai puikiai pasirodo Europos turnyruose, tad šį barjerą italai turbūt peržengs, bet kova bus labai artima. 

„Valencia“ – „Krasnodar“

Kol kas sezonas rusams klostosi sėkmingiau negu ispanams. Tačiau „šikšnosparniųׅ“ žaidimo kreivė kyla, o jų varžovų leidžiasi. Po sunkokos sezono pradžios „Valencia“ rimtai įsibėgėja. Per paskutines 15 rungtynių patirtas vos vienas pralaimėjimas. Ispanijos čempionate „šikšnosparniai“ jau grįžo į kovą bent jau dėl vietos kito sezono UEFA Europos lygoje, o galbūt ir Čempionų lygoje. „Krasnodar“ Rusijoje žengia antras. Tačiau tendencijos liūdnokos. Jau prieš žiemos pertrauką buvo trejų rungtynių serija, per kurią klubas neiškovojo pergalių. Po žiemos pertraukos liūdna serija jau siekia septynis mačus. „Valencia“ turi daugiau patirties tad šia krize tikrai pasinaudos.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą